אספנו עבורכם מספר טיפים על צילום חתונות

צילום זה אומנות ואומנות זה התחום למקצועים בלבד . המומחיות של צלם מקצועי היא להבטיח שהאירוע שלכם יונצח בצורה הטובה והיפה ביותר . שתוכלו להנות ממנו ולהתענג על הרגעים היפים הרבה שנים לאחר מכן. לשם כך הכנו לכם  מספר טיפים על צילום אירועים בכדי לעזור לכם בבחירה הנכונה .

1. כמה צלמים צריך בחתונה?

אנו ממליצים לקחת לחתונה ממוצעת של 500 מוזמנים מומלץ שיהיו לכם שני צלמי סטילס ושני צלמי וידאו.

זיכרו! אלו זכרונות שתרצו להנציח.

כך יתאפשר לכל אחד מהצלמים להנציח את המשפחות ולוודא ששום רגע לא יתפספס. למשל, צלם  אחד מתעד את החתן בעת הליכתו אל חופה ובאותה העת צלם סטילס שני מתעד את ברכת הכלה.

גם בעת טקס החופה יש יתרון לשני צלמים. כאשר אחד הצלמים מחויב לצלם את ההתרחשויות מקרוב (כדי לא לפספס כוס, טבעת וכו’) וצלם שני חופשי לצילומי קהל, צילום רחוק של החופה והאורחים, זוויות אחוריות וכו’

2. האם צריך צלמת?

בהחלט כן. לאלו שמקפידים על צניעות ויש חתונה נפרדת עם מחיצות.

3. האם לצלם את התמונות המשפחתיות לפני תחילת הארוע?

בהחלט מומלץ. מאחר וכולם עדיין נראים נהדר והעיקר, כולם נמצאים. זוהי תמונה שחשובה מאד לכולכם. שווה להשקיע

4. כמה זמן צריך להגיע לפני כדי לעשות תמונות משפחה?

בהנחה שהזמנתם שני צלמי סטילס. כדאי להיות 15- 30 דק’ לפני הגעת האורחים. בהתאם לגודל המשפחות.

5. איך אתם יודעים מי האנשים החשובים? את מי לצלם?

כדאי  להתמקד באנשים שהגיעו לפני הזמן שנקבע לקבלת הפנים. זהו זמן בו ניתן , להכיר את המשפחות ולצלם את כל ההרכבים החשובים לכם.

כמו כן, מומלץ למנות איש קשר מטעמכם שמכיר את המשפחה וידאג לעשות  הכרות עם הצלמים. במיוחד חשוב שיראה לצלמים בני משפחה שאיחרו והגיעו במהלך קבלת הפנים או בחופה.

6. מה היא מצלמת רחף, האם מומלץ להשקיע בזה?

מצלמת רחף היא מצלמה המותקנת על זרוע ומצלמת את התמונה במבט כללי מלמעלה. היא יכולה לשמש רק כמצלמה שנייה. (כלומר חייבים להזמין שתי מצלמות וידאו)

יתרון: נותנת תמונת גלישה יפה מלמעלה, בעיקר בריקודים. מעברים חלקים, מתאימה לרחבות ריקודים גדולות וסוערות

חסרון: מגושמת וגדולה, תופסת מקום רב במרחב. מתאימה פחות למי שרוצה מינימום התערבות ונוכחות בחתונה.

7. אל תביימו תמונות מאולצות התנהגו טבעי

צלמים ספונטניים, משתדלים “לתפוס” את הרגע ולא להפריע למהלך החתונה. ישנם תמונות משפחתיות הדורשות מעט יותר התערבות לגבי מקום העמדה ובסידור הנוכחים.

8. כמה זמן לוקחים צילומי החוץ?

צילומי החוץ נמשכים בסביבות שעה ולא יותר. שעה לאנשים שלא רגילים לעמוד מול מצלמה, זה יותר ממספיק. לא כדאי לעייף אתכם לפני הערב שהוא גדול ועמוס. בשעה אפשר לעשות סשן צילומים מאוד אינטנסיבי, אבל המטרה שמבחינת הזוג זאת תהיה חוויה נחמדה, נעימה מאוד ולא מתישה. שעה זה די והותר. זכרו, כלה מותשת גם לא נראית טוב בתמונות!

9. טיפ חשוב בקשר לאיפור.

יש שני כללי ברזל חשובים בקשר לאיפור בחתונה:
א) לא יוצאים מהסלון אם לא אוהבים את האיפור – התמונות לא ישפרו את המצב. אף צלם לא יכול לצלם יותר טוב מהמציאות, ולמרות שיש היום תוכנות שמתקנות נזקים ועושות ריטושים, אף אחד לא ישקיע שעות בשביל לתקן את כל התמונות בגלל איפור גרוע.
ב) להתעקש עם הסלון על שעת היציאה ממנו – סלוני כלות נוטים להזיז כלות לשעות לא הגיוניות כדי להכניס כלה נוספת. זה יוצר לחץ זמן, או גורם לכן לצאת בשעות לא הגיוניות לצילומי חוץ כמו שתיים בצהריים באמצע אוגוסט כשחם בטירוף. זה מתכון לעצבים והרס. אני תמיד ממליץ לכל הכלות שאני מצלם להתעקש על יציאה בשעות נוחות יותר כמו 17:30 בשעון קיץ או 16:00 בשעון חורף, על מנת שיהיה יותר נעים לזוג, השמש תהיה בזווית טובה לצילום והכלה לא תהיה שעות על גבי שעות עם איפור לפני שהיא נכנסת לחופה.

10. במידה והזוג לא מקיימים פגישה לפני החתונה, איך עושים את הצילומים שלפני?

בד”כ מזמינים צלם וידאו אחד. ונפגשים באותו אתר צילומים עם החתן ואח”כ עם הכלה (כמובן שניתן להיפגש גם בסדר הפוך). עדיף לתאם עם החברים כך שלא תתראו. החתן מצטלם 15 – 20 דק’ ואחריו מגיעה הכלה ל 40דק’ נוספות.

אלא היו עשר טיפים על צילום האירוע שלכם, מקווים שעזרנו.

נתראה בשמחות, להקת הישראלים